



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 64 |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 48 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | CAN, I²C, LIN, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 128 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 58 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Max Frequency | 48 MHz |
| RAM Size | 16 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Programmable I/O | 58 |
| Number of Timers/Counters | 5 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Operating Supply Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 12 bit |
| Max Clock Frequency | 48 MHz |
Stock: 10655
Distributors
pcbx
Unit Price$2.37485
Ext.Price$2.37485
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.37485 | $2.37485 |
| 10 | $2.08061 | $20.80610 |
| 25 | $1.89384 | $47.34600 |
| 50 | $1.72384 | $86.19200 |
| 100 | $1.56907 | $156.90700 |
| 300 | $1.52401 | $457.20300 |
| 500 | $1.48022 | $740.11000 |
| 1000 | $1.44501 | $1445.01000 |
